VC – Prostějov

V sobotu 22. 4. se v prostějovské sportovní hale konala další Velká cena Zdeňka Ludvíka. A na té jsme rozhodně nemohli chybět. Samotný turnaj přilákal velké množství závodníků z okolních regionů, takže o kvalitě turnaje nemohl být pochyb. Od nás se jej zúčastnilo celkem 28 závodníků a závodnic.

U10

Hned z kraje dne se na žíněnce představili nejmladší judisti a to ve věkové kategorii U10. Zde se nejlépe dařilo Marcusi Šikulovi a Jakubovi Moravcovi, kteří ve své „váze“ nenašili jediného přemožitele a z Prostějova si tak na krku odvezli zlatou medaili
Dařilo se i další závodníkům. Například Antonín Fojtík měl také nakročeno k celkovému vítězství, ve finálovém utkání ho ale nejvyšší příčku stála drobná nepozornost a Tonda tak nakonec, po skvělém výkonu, skončil stříbrný.
Stříbro si z Prostějova také odvezla Vanessa Bláhová.
Bronzové medaile posbírali Tereza Jurczyková, Maxim Hájek, Štěpán Polák, Ondřej Dospiva, Josef Izera, Vendelín Vajčner a Jiří Novák.

U12

Na výkony našich mladších žáků jsme se opravdu těšili, většina z nich už navštěvuje závodní skupinu a tak jsme byli zvědaví, jak dokážou prodat natrénovanou formu.
Nicméně začátek zápasů nám měl napovědět, že to tak jednoduché nebude.
Úvod do turnaje byl totiž jako na houpačce, zatímco jeden náš judista slavil vítězství, druhý i přes to, že většinu zápasu dominoval, utrpěl smolnou porážku.
Velmi dobře se například dařilo Ondřeji Martinkovi a Martinu Možíškovi. Po prvních zápasech to u nich vypadalo na další spanilou jízdu za medailí. V semifinále jim, ale soupeři vystavili stopku. Oba pak v boji o bronz podali velmi srdnatý výkon, který se jim ale bohužel nepodařilo přetavit v medaili.
Velkou pochvalu si zaslouží Marián Vlček, Teodor Pazdera a Richard Hasal. Všichni tři ve svým zápasech předváděli opravdu bojovné výkony a svým soupeřům nic nedarovali. Bohužel jim občas k vítězství chyběl jen ten pověstný kousek štěstíčka.
V U12 nás tak medailově „zachránili“ naše 3 judistické lvice. Emma Serbová a Karolína Linhartová vybojovaly krásná druhá místa.
Bronz pak přidala Karolína Veselovská, která v souboji o medaili zvítězila krásným hodem a následným držením. Své soupeřce tak nedala vůbec šanci k tomu, aby ji ohrozila.

U14

Pro kategorii starších žáků byl turnaj v Prostějově jedním z kvalifikačních turnajů na letošní Mistrovství České republiky. Úkol tak zněl jednoduše, předvést co nejlepší výkon a ukořistit co nejvíce bodů.
Získat body se povedlo téměř všem závodníkům a hned 3x naši závodnici bojovali o medaili. První z nich, Jindřich Káňa měl v souboji o bronz jasně navrch. Ke konci zápasu mu ale došel dech a soupeř, který měl více sil nezaváhal a Jindru hodil na Ippon. Taktéž Marek Musil v jeho přímém souboji o bronz dominoval. V rozhodující okamžik však svému soupeři podlehl.
To Nicolas Ehrlich si do Prostějova přijel vyloženě spravit chuť. Na poslední velké ceně v České Třebové skončil na nepopulárním pátém (bramborovém) místě a tak si z tohoto turnaje chtěl jednoznačně odvést medaili.
A hlavu si nelámal ani s tím, že ho pořadatelé posunuli o váhovou kategorii výš, jelikož v té svojí neměl žádného soupeře.
Niky turnajem projel doslova jako nůž máslem, finálový souboj pro něj byl doslova už jenom třešnička na dortu.
Svým soustředěným a poctivým výkonem si v Prostějově vybojoval nejvyšší cenný kov.

Hodnocení trenéra – Marek Švestka

S naším předvedeným výkonem jsem spokojený. Jak už jsem několikrát zmiňoval, pro mě je důležité, že se naši závodnici ,hlavně ti v mládežnických kategoriích U10 a U12, prezentují opravdovým judem a nehledají zkratky v podobě nestandardních úchopů a různých nebezpečných pachvatů. Porážky v zápasech, ve kterých dominujete se těžce koušou, ale jsou to právě tyto prohry, které posouvají závodníky dál.