VC – Česká Třebová

Na první turnaj v tomto roce, jsme se již tradičně vypravili do rodiště našeho hlavního trenéra  Marka Švestky, do České Třebové. Turnaj to byl vskutku velký, během dvou dnů se totiž na zdejším tatami utkalo více než 700 judistů. A ani my jsme nevyrazili v málem počtu, „oslabenou“ závodní skupinu doplnil výběr dětí z pokročilých skupin a tak se od nás na turnaji představilo hned 22 dětí. 

Sobota

Sobota patřila závodníkům věkové kategorie U12. V té se od nás představilo celkem 16 judistů. Nejlépe se pak dařilo stálicím naší závodní skupiny, Ondřeji Martinkovi a Karolíně Linhartové. 

První zmiňovaný turnajem projel doslova jako nůž máslem. V semifinále se nezalekl ani o téměř 2 hlavy vyššího soupeře a s přehledem ho porazil. Ve finálovém utkání pak stvrdil svou dominanci, když krásným osoto gari zareagoval na soupeřův nástup a doslova mu obtiskl žíněnku na záda. Z České Třebové si tak odvezl zlatou medaili.
To zápasy Káji Linhartové tak klidný průběh neměly. Kája se totiž do zápasů často pouští opravdu po hlavě a tak jsou to pro trenéra na židli mnohdy, s nadsázkou řečeno, téměř infarktové stavy. Kája nakonec ale nakonec urvala vítězství v téměř všech zápasech a vybojovala si tak krásné 2. místo.  Daleko od medaile pak také nebyly ani děti z pokročilých skupin. Hned 3 kluci se představili v souboji o bronz. Konkrétně to byl Vítek Švarc, Marián Vlček a Martin Matouch. Ani jednomu z nich se bohužel nepodařilo v tomto zápase zvítězit, nicméně si všichni zaslouží opravdu velkou pochvalu. Na první opravdu velké závody je toto vskutku skvělý výsledek!
Bronzovou medaili si pak z České Třebové odvezla Emma Serbová, které tímto ještě jednou gratulujeme!

Neděle

V neděli se pak představili závodnici kategorie U14. Zde nejlepšího výsledku dosáhl Nicolas Ehrlich. Pro Nikiho to bylo vůbec první představení v této nové věkové kategorii a tak jsme byli zvědaví jak mu to půjde. První zápas byl Niki malinko ve vlažném tempu a vítězství se mu podařilo vybojovat až v Golden Score. Od té doby už měl ale jeho výkon vzestupnou tendenci. Po krásném zápase v semifinále, ve kterém bohužel prohrál si chtěl Niki spravit chuť v zápase o bronz. A zprvu to vypadalo, že bude zápas čistě v jeho režii, pak ale nastala drobná chybka, po které ho soupeř hodil na Ippon. Celkově se ale v neděli pral moc hezky a sezonu odstartoval krásným, ale nepopulárním 5. místem.

Hodnocení trenéra – Marek Švestka

Pro začátek bych chtěl pochválit judisty z pokročilých skupin. Turnaj v České Třebové svou kvalitou patří rozhodně k jednomu z nejlepších turnajů, který u nás pro tyto kategorie máme. Vím, že pro některé naše závodníky to dost možná byl křest ohněm, nicméně myslím si, že i taková zkušenost je třeba. Je potřeba aby si zvykali na širší konkurenci, která se s nimi nebude úplně mazlit a taky, aby z nich opadla, taková ta předzávodní nervozita. S většinou těchto dětí se setkávám na trénincích a soustředěních a tak vím, že technicky na tyhle závody rozhodně mají, chce to jen navyknout si na závodní atmosféru a tzv. se vyzápasit.

Co se týče výsledků dětí ze závodní skupiny, mám velkou radost. Ondra, Kája i Niky předvedli skvělý výkon a jde na nich vidět, že se neustále zlepšují. Nikiho výsledek podtrhlo ještě to, že to byly jeho vůbec první závody v nové kategorii, škoda jenom malé nepozornosti v jeho posledním zápase, ta ho totiž stála medaili. 


Turnaj celkově hodnotím opravdu pozitivně. Jako tým jsme se prezentovali krásným judem a to je pro mě důležité ze všeho nejvíc. Medaile a 3 pátá místa dětí z pokročilých skupin jsou navíc skvělým příslibem do budoucna.